headerphoto
Home

Bądź kreatywny spędzając czas z rodziną!

Wczasy rodzinne - jak to pięknie brzmi! Na samą myśl przywołujesz wspomnienia z dzieciństwa i snujesz plany na przyszłość.

Pragniesz, by Twoja rodzina spędziła błogi czas podczas ferii czy wakacji. Chcesz, by wspominali to przez lata, opowiadali swoim dzieciom czy wnukom. Któż by nie chciał spędzić kilku dni w gronie najbliższej rodziny, w jakimś pięknym, urokliwym miejscu. Nie ważne czy za granicą, czy w Polsce. Nie ważne czy w górach, nad morzem czy jeziorem. Może być nawet w domu, liczy się pomysłowość, kreatywność i otwartość na rozmaite atrakcje, które naprawdę są w zasięgu naszej ręki. Ostatnimi czasy najbardziej popularny jest tak zwany aktywny wypoczynek - bo przecież dzieci szybko się nudzą i nie lubią siedzieć bezczynnie. Jednak warto pamiętać, by nawet najbardziej aktywne wakacje były bezpieczne dla całej rodziny! Warto jest także przestrzegać wprowadzonych w domu zasad - np. zasypianie o podobnej porze - wówczas nikt nie ucierpi po powrocie do rzeczywistości, gdzie codziennie trzeba wstawać o wczesnej porze.

Jeżeli zatem spędzacie czas w rodzinnej miejscowości, warto wybrać się całą rodziną na piknik - najlepiej jadąc tam rowerem! To świetna zabawa dla dziecka, a także idealny sposób na utrzymanie dobrej kondycji. Jeżeli posiadasz własny dom z ogródkiem, warto kupić zestaw do gry w badmintona czy piłkę (np. do siatkówki) i zorganizować turniej z nagrodami. Jeżeli stać Cię na zakup projektora - kup go i zorganizuj "kino ogrodowe" - wystarczy kawałek jasnej ściany lub... białe prześcieradło rozwieszone pomiędzy drzewami! Idealny sposób na romantyczny wieczór przy filmie i ognisku.

Jadąc na wakacje gdzieś dalej, warto wcześniej poczytać informacje na temat konkretnej miejscowości i ich atrakcji. Często organizowane są różnego rodzaju koncerty, zabawy dla dzieci. Szukaj zamków i zabytków z przebojowymi przewodnikami, którzy w ciekawy sposób będą potrafili przedstawić "dawny świat" Twoim pociechom. Organizuj rodzinne spacery, wyprawy w góry. Wykup naukę nurkowania dla dzieci lub spróbujcie sił na żaglach. Możliwości jest wiele - liczy się pomysł.

Fotorelacja

wyprawy

wakacje

urlop

dzieci


Komentarze zostały wyłączone...