headerphoto
Home

O Krakowie

Moon Hostel Kraków
31-035 Kraków, ul. Starowiślna 72
Polska,
Telefon: 12 429 43 25 Fax:
Moon Hostel Warszawa
00-372 Warszawa, ul. Foksal 16
Polska,
Telefon: 505-505-590 Fax:
Moon Hostel Wrocław
50-075 Wrocław, ul. Krupnicza 6-8
Polska,
Telefon: 71 343 00 22 Fax:

Planując w Krakowie kilkudniowy pobyt można skorzystać z interesującej oferty private tours Krakow i w wygodny sposób zwiedzić najciekawsze miejsca w Krakowie takie jak świetnie prezentująca się dzielnica żydowska o nazwie Kazimierz.

Ten kwartał, zamieszkały od stuleci przez ludność pochodzenia żydowskiego, zachował swój niepowtarzalny klimat sprzed lat. Można odwiedzić stare synagogi, pochodzić wąskimi uliczkami lub też spróbować koszernego jedzenia w jednej z żydowskich restauracji.

Kraków jest miastem przyciągającym rzesze turystów, podobnie zresztą jak i cały region małopolski. Każdego roku do Krakowa zjeżdża się wiele milionów turystów z różnych krajów Europy i świata. Kraków to typowo miasto polskie, cudownym trafem oszczędzone przez ostatnią wojnę, gdzie napotkać można wiele zabytków minionych czasów.

Będąc w Krakowie nie można nie zajrzeć Zamku Królewskiego na Wawelu. Ta stara siedziba Królestwa Polskiego oraz Wielkiego Księstwa Litewskiego przypomina o hegemonii dawnej Rzeczpospolitej Obojga Narodów z XVI wieku. Współcześnie Wawel jest wielkim muzeum, w którym oglądać można arcydzieła sztuki włókienniczej, czyli znane arrasy wawelskie. Nie zapomnij posłuchać bicia słynnego Dzwonu Zygmunta a także zajrzeć do Kaplicy Zygmuntowskiej.

Znajomy jedzie w najbliższy weekend do Krakowa. Myśli, jakim środkiem komunikacji do Krakowa dotrzeć. Do rozważenia są zasadniczo trzy ewentualności: jazda pociągiem, przelot samolotem lub jazda samochodem. Ponieważ ma jedynie pięć dni na obejrzenie Krakowa, a nie jest to zbyt dużo, zatem by nie marnować czasu na długotrwałą podróż, zapewne poleci samolotem. Bilet lotniczy to wydatek w obie strony w granicach kilkuset złotych, chyba więc| nie ma się co głowić nad innym rozwiązaniem. Port Lotniczy w Balicach jest całkiem dobrze skomunikowane z centrum miasta. Co godzinę kursują dedykowane autobusy do centrum miasta. Warto jednak skorzystać z propozycji Airport taxi Krakow wynajmując taksówkę prywatną lub też w odniesieniu do większych grup rekomendowane jest zamówienie Krakow Airport transfers, dzięki czemu cała ekipa w klimatyzowanym busie przybędzie sprawnie do swojego miejsca pobytu.

Do ciekawszych zabytków Krakowa zaliczyć można zapewne Kościół Mariacki z przepięknym ołtarzem skrzynkowym długa rzeźbiarza Wita Stwosza. Średniowieczny gotycki kościół ma niezwykle efektowne sklepienia kolebkowe oraz wielokrotne ornamenty. Ołtarz wykonany w drewnie lipowym prezentowany oraz otwierany jest w wyjątkowych sytuacjach. Co godzinę, z wieży Kościoła Mariackiego odtwarzany jest hejnał, którego dźwięki kończą się nagle na wspomnienie przeszycia średniowiecznego hejnalisty mongolską strzałą, który ostrzegał społeczność grodu przed zagrażającym im niebezpieczeństwem grając z wieży.

Fotorelacja

wycieczki

wakacje

urlop


Komentarze zostały wyłączone...