headerphoto
Home

Turystyka w Armenii

Wśród miejsc najbardziej atrakcyjnych pod względem turystycznym, Azja z reguły wymieniana jest w pierwszej kolejności.

Wciąż jednak wiele krajów tego wielkiego kontynentu, pomimo licznych walorów, to miejsca mało docenione i, co za tym idzie, rzadko odwiedzane przez turystów. Jednym z nich jest Armenia.

ARMENIA - INFORMACJE OGÓLNE

Armenia położona jest w zachodniej części Azji, na Zakaukaziu. Graniczy z Iranem, Turcją, Gruzją oraz z Azerbejdżanem. Stolicą kraju jest Erywań a walutą - dram, choć powszechnie akceptowane są także dolary. Od 301 roku Armenia jest krajem chrześcijańskim. Blisko 93 proc. Ormian deklaruje swoją przynależność do Armeńskiego Kościoła Apostolskiego - nadzwyczaj konserwatywnego i rytualnego odłamu, który może być porównywany z kościołem syryjskim oraz koptyjskim.
Klimat Armenii jest umiarkowany, należy jednak wspomnieć, że występują tu miejsca, w których pogoda znacząco odbiega od pozostałej części kraju. Należy do nich Dolina Ararat, gdzie latem temperatury dochodzą nawet do 40 °C, natomiast zimą do -35 °C.

TURYSTYKA

Armenia to kraj bogato pokryty górami, gdzie nie brakuje pięknych zabytków, na które w największej mierze składają się obiekty sakralne. Właściwie każda pora roku jest odpowiednia, żeby odwiedzić to niezwykłe miejsce. Zimy są tu krótkie i stosunkowo łagodne, natomiast latem nie doskwierają nadmierne upały.
Obywatele Polski muszą pamiętać, że przed wyjazdem należy zatroszczyć się o wizę, którą można dostać w najbliższej ambasadzie. Istnieje też możliwość wykupienia trzydniowej wizy już na lotnisku Zvartnots w Armenii, którą można  przedłużyć w OWIRze. Nie należy zapominać, że za pobyt bez przedłużonej wizy grozi nam kara finansowa, która wynosi 20 dolarów plus trzy dolary za każdy przekroczony dzień.
Dla każdej wycieczki Armenia jest niezwykle przyjaznym miejscem. Mieszkańcy tego kraju okazują się niezwykle gościnni i pomocni.
Na jakie koszty należy się przygotować? Armenia jest stosunkowo niedrogim miejscem, jednak należy pamiętać, ze ze względu na słabo rozwiniętą bazę noclegową, ceny w hotelach są z reguły dosyć wysokie. Średni koszt wynajęcia pokoju wynosi tu ok. 50 dolarów.

Fotorelacja

podróże

wycieczki

wyprawy


Komentarze zostały wyłączone...