headerphoto
Home

Wyprawa na Filipiny

Z czym kojarzą się  Filipiny? Przede wszystkim z piękną przyrodą, lazurem wody, barwnymi rafami kolorowymi,  słońcem i życzliwymi ludźmi.

Ale Filipiny to również bieda, trudne warunki życia, nieprzewidywalna natura i brak punktualności. Jakie są Filipiny naprawdę? Aby się przekonać, warto wybrać się w to niezwykłe miejsca, a wyprawa na Filipiny na pewno okaże się przygodą życia.

Aby poznać Filipiny trzeba dotknąć wszystkich wymiarów tego wyjątkowego kraju. Warto pamiętać, że  to niezwykłe miejsce, to nie tylko luksusowe hotele przygotowane dla turystów, ale również codzienność wielu rodzin, które tam żyją. Codzienność, której często myślenie Europejczyków nie jest w stanie zrozumieć. Wybierając się do tego niezwykłego kraju warto poznać to co ma on do zaoferowania turystom, ale również przyjrzeć się jak żyją zwykli ludzie. Do obowiązkowych miejsc, które trzeba odwiedzić w swojej wędrówce należą:

• Puerto Princessa zlokalizowane na wyspie Palawan. To miejsce idealne dla turystów szukających przygód i odpoczynku wśród palm. Określane jest również jako granica będąca ostoją niczym nieskażonej przyrody. To idealne miejsce aby obserwować naturę w jej pierwotnej formie, jak również odwiedzić farmę krokodyli czy motyli.

•  Sabang to miejsce, które dostarczy wiele emocji. Tutaj punktem obowiązkowym jest rejs rzeką podziemną, którą internauci uznali za nowy cud świata w plebiscycie ogłoszonym w 2011 roku. Aby dostać się do jaskini św. Pawła, gdzie rzeka rozpoczyna swój bieg, trzeba przejść przez tajemniczy las deszczowy, który pokazuje potęgę przyrody.

• Wyspa Cebu- to skupisko zabytków pokazujących historię Filipin. Wyspę tą ujawnił światu w XVI wieku Magellan. Na wyspie tej znajduje się również wiele pamiątek związanych z tym podróżnikiem.

•Czekoladowe Wzgórza oraz farma wyraka – wzgórza te to duże ilości regularnej wielkości stożków, które porasta szorstka trawa. Jest to unikalny widok zmieniający kolory pod wpływem słońca.  Natomiast wizyta na farmie, to okazja zobaczyć najmniejszego ssaka, mieszczącego się w dłoni, a przypominającego mistrza Yoda, dobrze znanego fanom Gwiezdnych Wojen.

Fotorelacja

turystyka

wyprawy

wakacje


Komentarze zostały wyłączone...