Czemu warto wybrać się nad Morze Bałtyckie?

Wiele osób zastanawia się, skąd bierze się fenomen Bałtyku. Obecnie, wyjazdy zagraniczne są tak tanie, że prawie każdy kto pozwolić sobie może na spędzenie urlopu nad polskim morzem, może równie dobrze wykupić wakacji w bardziej słonecznej Bułgarii, czy nawet Turcji. Mimo to, decyduje się na nasze klimaty.

Wypad nad Morze Bałtyckie

Sama pogoda, również bywa zmienna. Bo nagle okazuje się, że przez całe dwa tygodnie naszego urlopu, będzie aż 12 dni deszczu całe 2 dni plażowania ze słońcem, ale i tak lekko skrytym za chmurką. Na dodatek, fale będą tak wysokie, a woda zimna, że dzieci i tak będą musiały poprzestać na zabawie w piasku. No i ceny wszystkich nadmorskich atrakcji, jak lody, gofry, grillowana kiełbaska, zjazd na zjeżdżalni, czy karuzela, również coraz bardziej zaczynają uderzać po portfelu. Mimo to, Polacy wciąż kochają Bałtyk i właśnie tam spędzają urlop. Dlaczego?

Być może dlatego, że niekiedy spacerując brzegiem morza, znaleźć można piękne małe muszelki, albo będąc wyjątkowym szczęściarzem, bursztynek?  Zwłaszcza na wschodnim wybrzeżu istnieje dosyć realna szansa, że będzie można przywieźć dosyć dużo tych urokliwych małych kamyczków. Są one również np. w Ustce – przy okazji warto sprawdzić Bunkry Bluchera w Ustce. Jeśli chcemy zebrać bursztynki, to warto więc wybrać się na plażę wcześnie rano, zwłaszcza jeśli w nocy był sztorm, daje to szansę znalezienia prawdziwych skarbów. Poza tym, Polacy uwielbiają zachody słońca, a nie ma bardziej romantycznego miejsca na spędzenie urlopu z ukochaną osobą, niż właśnie wspólny wyjazd nad Bałtyk i codzienne zachody słońca. Poza tym, dzieciaki uwielbiają budować z piasku, a jednak piasek nadmorski jest o niebo lepszy, niż ten z piaskownicy, czy z nad jeziora. Zarówno, córka, jak i syna, będą wniebowzięci mając możliwość całodziennego babrania się w piasku, skakania przez fale i szukania najróżniejszych morskich skarbów, leżących na brzegu. Poza tym, morska opalenizna jest najtrwalsza i najpiękniejsza, wiedzą o tym wszystkie panie, dlatego tak chętnie korzystają z wszelkich promieni słońca, jakie zapewnia nam zmienna polska pogoda.  Plażowanie nad Bałtykiem jest super!