Czy Wytrzymałbyś na Antarktydzie?

Antarktyda nie umożliwia łatwego dostępu do swoich atrakcji. Jedną z najbardziej optymalnych sposobów dotarcia na tą lodową krainę jest droga morska. W ten właśnie sposób człowiek po raz pierwszy postawił nogę na Antarktydzie, byli to: Amundsen i Scott oraz Shackelton. Musieli się oni mierzyć z dryfującymi odłamami lodów i wędrować po zakamarkach wąskich kanałów. Zatoki były dla nich odpoczynkiem na wodzie pełnej niespodzianek.

Antarktyda jest miejsce położonym najdalej na południe Ziemi, jest to biegun południowy. Jest to część Antarktyki, która otoczona jest przez Ocean Południowy. Jest to kontynent, który nie został do tej pory zamieszkany przez człowieka. Nazywana jest chilijską osadą, ponieważ jeżeli już szukać jakiegoś ludzkiego mieszkańca Antarktydy, to będą nimi naukowcy oraz ich rodziny. Czasami zdarzy się jakiś turysta. Być może jest to wynik trudności dostępu do tej części życia na kuli Ziemskiej.

Obecnie na Antarktydę można dotrzeć z Ushuaia Kanałem Beagle, przez Cieśninę Drakea. Cieśnina ta łączy ze sobą Atlantyk z Pacyfikiem. Graniczy od północy z przylądkiem Horn. Słynie on z najsilniejszych wiatrów na całym świecie. Wszystko to za sprawą zetknięcia się ze sobą ciepłych i zimnych wiatrów. Taka atrakcja pogodowa powoduje silne wiatry i podmuchy, przeradzające się niekiedy w wichury. Wyprawy w ten rejon świata, skutkuje licznymi niedogodnościami ale daje ogromną satysfakcję.

Antarktyda to nie tylko zamarznięte morza i oceany, nie tylko wzburzone wiatry wyjące jak jakiś potwór śnieżny. To też wspaniała przyroda, oferująca w zamian za dreszczyk emocji, przeradzający się czasem w przerażenie, naprawdę wspaniałe widoki i krajobraz zapierający dech w piersiach.

Zwierzęta na Antarktydzie bywają naprawdę ciekawskie, a turyści, których jest naprawdę mało, stanowią dla nich równą atrakcję, co oni dla turystów. Spotkań tam można pingwiny, wieloryby – których lepiej nie spotkać będąc na pokładzie statku. Antarktyda jest trudną wyprawą w nieznane ale może pocieszać nas fakt, że nadal istnieje. Warto dotrzeć w ten daleki rejon świata.

1 thought on “Czy Wytrzymałbyś na Antarktydzie?

  1. Ciekawe czy wraz z postępującymi zmianami klimatycznymi doczekamy się kiedyś czasów lotów pasażerskich na Antarktydę.

Comments are closed.