Top 5 najpopularniejszych i najchętniej wybieranych ośrodków narciarskich w Polsce!

Sezon narciarski w końcu ruszył, zatem każdy kto kocha szaleństwo na zimowych stokach, właśnie stoi przed dylematem: gdzie tym razem wybrać się na narty? Ze względu na wciąż panującą pandemię koronawirusa najbezpieczniej i najwygodniej wybrać polskie góry. Na szczęście urokliwych i dobrze wyposażonych dla narciarzy miejsc nie brakuje! Ponadto w wielu miejscowościach znajdziemy stoki przystosowane do początkujących, jak i tych już dobrze wprawionych narciarzy. Jaki kierunek zatem wybrać?

Top 5 ośrodków narciarskich w Polsce!

Polska infrastruktura narciarska stale i prężnie się rozwija, co oznacza, że coraz więcej ma do zaoferowania turystom. Już teraz bogata oferta kurortów narciarskich może przyprawiać o zawrót głowy. Dlatego przedstawiamy lubiane i doceniane miejsca.

Ośrodek narciarski BiałkaSKi w Białce Tatrzańskiej. Ten nowoczesny kurort dysponuje, aż dwudziestoma trzema trasami narciarskimi. Do tego posiada jedenaście wyciągów i dziewięć kolejek krzesełkowych. Zapewnia aktywny wypoczynek wśród przepięknych, podhalańskich krajobrazów. Obecnie łączy trzy narciarskie stacje: Banię, Kotelnicę i Kaniówkę, a wejście na każdą z nich umożliwia wspólny karnet.

Mountain Resort w Szczyrku. To kolejny bardzo nowoczesny ośrodek narciarski, który z kolei szczyci się najdłuższymi stokami w Polsce. Na swoim terytorium oferuje trzy kolejki sześcioosobowe oraz jedną dziesięcioosobową kolejkę gondolową. To wyjątkowe miejsce, w którym można szosować w okolicznościach urokliwych krajobrazów Beskidów Śląskich.

Wisła – to jeden z najpopularniejszych zimowych kurortów w Polsce. Tutaj do dyspozycji narciarzy znajduje się niemal trzydzieści kilometrów tras i wyciągów. To idealne miejsce dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. Na miejscu funkcjonuje korzystna oferta: Wiślański SkiPass, która umożliwia korzystanie, aż z pietnaście ośrodków narciarskich w Wiśle w ramach jednego karnetu.

Ski Arena Szrenica w Szklarskiej Porębie. Ten położony w malowniczych Karkonoszach ośrodek oferuje dwanaście kilometrów tras o zróżnicowanej trudności. Do tego dysponuje trzema kolejkami linowymi i pięcioma wyciągami. Choć nie jest to duży obiekt cieszy się niesłabnącą popularnością.

Stacja narciarska Jaworzyna Krynicka w Krynicy-Zdrój. Cieszy się przede wszystkim sympatią od strony dobrze wprawionych narciarzy. Tutaj zdecydowanie można wykorzystać swoje wyćwiczone umiejętności i zdolności narciarskie. Posiada osiem tras, z czego, aż pięć została oznaczona, jako trudna do jazdy. Oferuje trzy kolejki oraz pięć wyciągów.