Asturia – niesamowita hiszpańska kraina

Hiszpania jest krajem bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów, a wczasy na jej terenie może nam zaoferować praktycznie każde biuro podróży. Dla tych, którzy chcą poznać nieco mniej znane oblicze tego kraju, atrakcyjnym kierunkiem wycieczki może się okazać Asturia – wyjątkowa kraina, na terenie której nuda nikomu z nas nie zagrozi.

Co warto wiedzieć o Asturii?

Jakie atrakcje zasługują tutaj na szczególne wyróżnienie? Nie lada gratką mogą się okazać wycieczki po Picos de Europa – jednym z najpiękniejszych parków na terenie Hiszpanii. Na turystów czekają tu malownicze, górskie tereny oraz polodowcowe jeziora Cavadonga: Enol i Ercina. Nie brak tu również ciekawych tras pieszych i rowerowych, dzięki którym można bezpiecznie przemieszczać się po najpiękniejszych zakątkach tego parku. Dla tych, którzy chcą poznać dzieje Asturii i przyjrzeć jej najpiękniejszym zabytkom, godnym polecenia miejscem będzie Sanktuarium Matki Bożej Królowej Asturii, czekające w miejscowości Covadonga.

To wyjątkowe miejsce, które już w VIII wieku było bardzo ważnym celem dla wielu pątników. Warto też odwiedzić Llanes – urocze rybackie miasteczko, leżące nad Zatoką Biskajską. Panuje tu wyjątkowa atmosfera, dzięki czemu każdy z nas może nacieszyć się tu wypoczynkiem na najwyższym poziomie oraz poczuć magię rybackiego portu. W czasie wycieczki po Asturii koniecznie trzeba też zwiedzić Oviedo – jedno z najstarszych hiszpańskich miast, które bez wątpienia ma wiele uroku. Dumą tego miasta jest klasztor św. Wincentego, którego dzieje sięgają VIII stulecia. Katedra San Salvador, uznawana za jedną z najcenniejszych perełek sztuki gotyckiej w Hiszpanii, nowoczesny Pałac Kongresowy – oto kolejne atrakcje, dzięki którym wycieczki po tym mieście stają się wyjątkowym doświadczeniem.

Asturia to wyjątkowa kraina, z której Hiszpania może być dumna

Interesujący artykuł o atrakcjach z innego hiszpańskiego regionu – Majorka – na wakacje i urlop! Ogólnie w Hiszpanii nuda nikomu nie zagrozi, a czas spędzony na poznawaniu tutejszych miast, miasteczek i rybackich wiosek z pewnością nie będzie czasem straconym.