Szczyrk jest jednym z najpopularniejszych ośrodków turystycznych w polskich górach, na terenie którego można wypoczywać o każdej porze roku. Dobre zagospodarowanie sprawia, że tanie noclegi znajdziemy tu bez problemu, a liczne atrakcje sprawią, że nuda nam nie zagrozi.

W jaki sposób możemy spędzić wolny czas w Szczyrku?

Szczyrk to idealne miejsce dla tych, którzy chcą spędzić aktywne wczasy w górach. Zimą panują tu idealne warunki do jazdy na nartach, z kolei latem można urządzać piesze lub rowerowe wycieczki po najsłynniejszych pasmach Beskidu Śląskiego. Kusi Skrzyczne, intryguje Klimczok i Szyndzielnia – bardzo popularne szczyty opisane szerzej na www.goryinfo.pl, a także znane z wielu szlaków i pięknych widoków. A co z tymi, którzy chcą się skupić na atrakcjach krajoznawczych oraz na dobrej zabawie?

Atrakcje turystyczne w Szczyrku

W Szczyrku z pewnością warto odwiedzić tak ciekawe miejsca, jak Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski, uznawane za jedno z ważniejszych miejsc kultu religijnego w Beskidzie Śląskim. W miejscu, w którym pod koniec XIX wieku miały miejsce maryjne objawienia, czeka dziś na turystów kościół, Grota Matki Boskiej oraz źródełko. Jeszcze cenniejszym zabytkiem architektury sakralnej jest drewniany kościół św. Jakuba, który powstał ponad 200 lat temu. Jest to cenny zabytek, któremu w trakcie wycieczki po Szczyrku z pewnością warto poświęcić nieco więcej uwagi.

Jeśli chodzi o Szczyrk, to tutaj można też do woli spacerować nad Żylicą, nad którą urządzono piękny deptak. Czekają tu ścieżki dla pieszych i rowerzystów, z kolei zimą wielkim powodzeniem cieszą tu trasy dla narciarzy biegowych. Można też wjechać kolejką na Skrzyczne, ciesząc się pięknymi widokami, można spacerować do malowniczych dolinkach. Możliwości spędzenia wolnego czasu jest tu sporo, zatem każdy z nas znajdzie dla siebie odpowiednie rozwiązanie.