Turecki Safranbolu i jego niesamowite atrakcje

Tak piękny kraj, jakim jest Turcja, może zachwycić wspaniałymi miastami. Jednym z najciekawszych ośrodków na wybrzeżu Morza Czarnego jest Safranbolu – miasto znane z ciekawych zabytków, które ze względu na swój charakter oraz historyczną wartość zostało wpisane na listę UNESCO.

Safranbolu – duma Turcji

Co warto zobaczyć w czasie wycieczki po jego terenie? Dumą Safranbolu są wspaniałe, osmańskie domy. Większość z nich powstała w XIX wieku. Dzięki starannej restauracji, stanowią one obecnie jedną z najciekawszych grup zabytków, jakimi może zachwycić turystów Turcja. Takich domów na terenie miasta zachowało się około 800. Wiele z nich nadal służy mieszkańcom miasta, niektóre zostały przystosowane do potrzeb turystów.

Noclegi w ich historycznych wnętrzach cieszą się ogromną popularnością, a i sam spacer ulicami miasta sprawia wiele radości. Tu na każdym kroku można przekonać się o tym, jak bogatym i znaczącym miastem było w przeszłości Safranbolu. Wspaniałe rękodzieło oraz handel przyprawami (w tym cenionym na całym świecie szafranem), do dziś zapewnia miastu wysoką pozycję. By zapoznać się z rzemieślniczą tradycją miasta, wystarczy skierować się na teren starej dzielnicy Carsi. To na jej terenie znajduje się najwięcej zabytków, które w połączeniu z wizytą na starych, tradycyjnych bazarach czynią zwiedzanie miasta zajęciem wyjątkowo atrakcyjnym.

Więcej wpisów o interesujących kierunkach turystycznych z Europy i świata, znajdziesz w serwisie https://www.morzegory.pl/.

Safranbolu – tego nie wiedziałeś

Można tu również zobaczyć dawną rezydencję gubernatora, w której wnętrzu mieści się obecnie muzeum. Dodatkową atrakcją są tu łaźnie z XVII wieku, które po przeprowadzeniu prac zabezpieczających służą turystom, pragnącym skorzystać z relaksujących kąpieli. Z tego miasta można też urządzać wspaniałe wycieczki po okolicy i zapoznawać się z najpiękniejszymi zakątkami na tureckim wybrzeżu Morza Czarnego.