brodnica

Jest najważniejszym miastem na terenie Pojezierza Brodnickiego, a piękne położenie nad Drwęcą czyni z niej miasto chętnie odwiedzane przez wycieczki. Brodnica, jedna z ciekawych miejscowości leżących na ziemi kujawsko-pomorskiej, może się również pochwalić ciekawymi zabytkami. Na które z nich koniecznie trzeba zwrócić uwagę?

Wielu wrażeń może dostarczyć spacer po Starym Mieście. Trójkątny rynek oraz gotycki ratusz są tu największymi atrakcjami. Średniowieczna studnia oraz zabytkowe kamienice to kolejne obiekty, którym warto poświęcić nieco więcej uwagi w czasie wycieczki po mieście. Brama Chełmińska to kolejna pamiątka, która do dziś przypomina o długiej historii miasta i przyciąga uwagę zwiedzających. Ważnym miejscem na terenie Brodnicy jest zbudowany w początkach XVII wieku spichlerz, w którym obecnie ma swą siedzibę Muzeum Regionalne. I ono może zachwycić, a wizyta w nim szczególnie polecana jest miłośnikom historii.

Z zabytków sakralnych wyróżnia się kościół św. Katarzyny. Jego budowa rozpoczęła się w XIII stuleciu, a prace nad nią trwały ponad sto lat. Koniecznie trzeba odwiedzić jej wnętrze, w którym znajduje się wiele wspaniałych zabytków sztuki sakralnej. Na szczególne zainteresowanie zasłużyły sobie polichromie. Najstarsze z nich pochodzą z czasów średniowiecza i są pięknym przykładem sztuki gotyckiej. Brodnia może się też pochwalić ciekawymi ruinami zamku z XIV wieku. Wśród zamkowych pozostałości wyróżnia się wieża, która do dziś służy turystom jako punkt widokowy.

Jeśli chcesz więcej info na temat zabytków w Kujawsko-Pomorskiem, zapraszamy na www.infowloclawek.pl.

Brodnica, na terenie której bardzo dobrze rozwija się turystyka, może się pochwalić dobrym zagospodarowaniem. Noclegi na terenie miasta można znaleźć bez problemów, a na turystów czekają tu komfortowe i klimatyczne zarazem hotele.