Calvados – odkrywamy interesujące francuskie krainy

Znana z pięknych miast i wspaniałych zabytków Francja bez wątpienia jest atrakcyjnym kierunkiem każdej wycieczki. Jej poszczególne krainy mogą się pochwalić ciekawymi miejscowościami oraz uroczymi zakątkami.

Zapraszamy do francuskiego Calvados – nie będziesz żałował

Dla miłośników pięknych widoków oraz osób ceniących sobie tradycyjne miejscowości, obszarem idealnym może się okazać departament Calvados. Jakie atrakcje czekają na gości na terenie tej francuskiej krainy? Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wycieczki po tej części Francji?

Calvados to kraina, która rozciąga się nad cieśniną LaManche i Zatoką Sekwany

Pełno tu zieleni oraz miejsc atrakcyjnych ze względów widokowych. Pola i pastwiska zajmują tu ważne miejsce w pejzażu, pięknie prezentują się również tutejsze łąki i sady. Wspaniale prezentuje się również dolina rzeki Onre, którą często określa się mianem Szwajcarii Normandzkiej. Na turystów odwiedzających tę krainę czeka również piękne wybrzeże, na terenie którego nie brak malowniczych plaż i tradycyjnych portów.

Już pod koniec XIX wieku niektóre z tutejszych kąpielisk cieszyły się sporą popularnością. Wybrzeża te znane są również z jednej z najsłynniejszych operacji przeprowadzonych w czasie II wojny światowej. To właśnie w tym rejonie w czerwcu 1944 roku lądowali żołnierze alianccy, a „Overlord” stała się magnesem przyciągającym na teren wybrzeży Calvadosu miłośników historii najnowszej. Czekają na nich liczne w tej części Francji cmentarze wojenne, na które z pewnością warto zwrócić uwagę podczas wycieczki po tej niezwykłej krainie.

Więcej interesujących wpisów dotyczących niesamowitych atrakcji turystycznych, znajdziesz w serwisie https://www.opodrozach.pl/.

Calvados może się też pochwalić innymi zabytkami

W gronie największych atrakcji tej krainy znalazł się port w Honfeur, będący najstarszym obiektem tego typu na terenie Normandii. Miłośników historii zachwycić też może wizyta w Bayeux, którego najcenniejszym skarbem jest słynna tkanina królowej Matyldy z XI wieku. W Caen czeka z kolei niezwykła budowla.

To ruiny zamku Wilhelma I Zdobywcy, Księcia Normandii, który w tym mieście założył stolicę swego państwa. Dziś ruiny zamku z XI wieku są jedną z największych atrakcji w tej części kraju, a turyści chętnie zaglądają na ich teren.