tunezja-wakacje

Haidra nie zalicza się do grona najpopularniejszych ośrodków turystycznych w Tunezji, choć niektóre biura podróży swe wycieczki po tej części świata planują tak, by i tu spędzić trochę czasu. Haidra to jedno z tych miejsc, w których szybko można się przekonać, że i ta mniej znana Tunezja może okazać się wspaniałym i godnym poznania miejscem.

Haidra to ciekawy cel wycieczki dla tych, którzy chcą poczuć niezwykły klimat pogranicza (w pobliżu przebiega granica Tunezji z Algierią) oraz ujrzeć te zabytki, które przypominają o czasach Bizancjum. Biura podróży zachęcają zatem do zwiedzenia ruin tutejszej osady, będącej właśnie pamiątką z okresu bizantyjskiego. To jedno z ciekawszych stanowisk archeologicznych, jakimi Tunezja może oczarować miłośników historii.

Do dziś zachwyt wzbudzają pozostałości tutejszej fortecy, która przyciąga uwagę turystów zarówno swymi potężnymi murami, jak i masywnym bastionem. Wiadomo, że swego czasu była to największa forteca w tej części Afryki, a jej potężne ruiny robią ogromne wrażenie i dziś. Na terenie tej bizantyjskiej osady zachowało również potężne mauzoleum, które często bywa mylone ze świątynią. W malowniczej scenerii pogranicza te zabytki prezentują się wspaniale.

Nie omieszkaj też zapoznać się ze wspaniałymi atrakcjami nad naszym pięknym Bałtykiem. Wejdź na gdanskinfo.pl i zobacz, jakie cudne miejsca na urlop oferuje całe Trójmiasto.

Dlaczego warto odwiedzić to miejsce? Powodów jest wiele. Tu każdy szybko się przekona, że Tunezja to nie tylko plaże i gwarne kurorty, ale i tak piękne miejsca, do których wycieczki zaglądają sporadycznie. A przecież warto, bo osady takie jak Haidra mają wiele niezwykłego uroku. W czasie wycieczki po Tunezji bez wątpienia warto zajrzeć na ich teren i poświecić nieco więcej uwagi ich zabytkom.