brodnica

Brodnica to jedno z ciekawszych miast nad rzeką Drwęcą, którego w trakcie wycieczki po województwie kujawsko-pomorskim nie można pominąć. Co koniecznie trzeba tu zobaczyć? Jakie atrakcje zasługują na szczególne wyróżnienie?

Brodnica i jej turystyczny potencjał

Jest wiele powodów, dla których warto odwiedzić Brodnicę. Piękne widoki na dolinę Drwęcy oraz malownicza okolica, idealna dla miłośników aktywnego wypoczynku, to bez wątpienia wielkie walory tego miasta. Brodnica może się jednocześnie pochwalić ciekawą przeszłością, o której przypominają nam ciekawe zabytki. Wiadomo, że Brodnica wspominana jest już w dokumentach z XIII wieku, wiadomo też, że w początkach XIV wieku Krzyżacy zaczęli tutaj wznosić swój zamek. Do dziś można zwiedzać jego piwnice, wykorzystywane jako obiekt muzealny. Czym jeszcze przyciąga Brodnica?

A jeżeli wstąpisz na www.epodkarpacie.com, dowiesz się, jakie wspaniałe doświadczenia czekają na Ciebie na Podkarpaciu.

Historyczny spacer po mieście – co warto zobaczyć w Brodnicy?

Zwiedzanie Brodnicy warto zaplanować w taki sposób, by odwiedzić renesansowy Spichlerz. Kto zajrzy do jego wnętrza, ten będzie mógł zapoznać się z ciekawą ekspozycją, poświęconą Brodnicy i jej przeszłości. Dla miłośników sztuki sakralnej nie lada gratką będzie wizyta w kościele farnym św. Katarzyny, wzniesionym na przełomie XIII i XIV wieku. Ta gotycka świątynia może się pochwalić ciekawym wnętrzem, w którym nie brak cennych dzieł sztuki z różnych okresów historycznych. Wieża Bramy Mazurskiej oraz pałac Anny Wazówny, w przedrozbiorowej Polsce wykorzystywany jako siedziba starostów brodnickich – oto kolejne atrakcje, którym warto poświęcić swój czas.

Raj dla aktywnych i turystów-przyrodników

A co warto zobaczyć w okolicy miasta? Dla tych, którzy chcą odpocząć nad wodą, ważnym punktem stanie się jezioro Bachotek. Jest ono jednym z popularniejszych miejsc na mapie Pojezierza Brodnickiego, a wypoczynek w tak malowniczej scenerii każdemu z nas sprawi wiele radości. Dla tych, którzy chcą aktywnie spędzać czas na łonie natury, nie lada gratką staną się wycieczki po Brodnickim Parku Krajobrazowym. Swym zasięgiem obejmuje on najciekawszą część Pojezierza Brodnickiego. Nie brak tu polodowcowych jezior, siedlisk bobra oraz rezerwatów przyrody, zarówno tych leśnych, jak i torfowiskowych. Ich piękno można odkrywać w trakcie pieszych lub rowerowych wypraw, w zaplanowaniu których pomaga gęsta sieć szlaków turystycznych.

Brodnica ma wiele uroku, a czas spędzony na terenie tego miasta dla nikogo nie będzie czasem straconym. Kto znajdzie tu tanie noclegi, ten będzie mógł odkrywać skarby czekające w najbliższej okolicy oraz poszerzać swoją wiedzę na temat historii tej części kraju. Tu nuda nikomu nie zagrozi, warto zatem postawić na dłuższą wizytę w tym mieście.