Chorwacja-czy warto udać się tam na wakacje?

chorwacja

Chorwacja to kierunek od wielu lat chętnie wybierany przez Polaków jako cel urlopowy. Turyści cenią ją za piękne widoki, sprzyjający klimat i niewygórowane ceny. Przyjrzymy się więc temu, czy obecnie również warto udać się na urlop do Chorwacji i sprawdźmy czy nadal można to zrobić w miarę tanio.

Co warto wiedzieć o Chorwacji?

Wielu Polaków bardzo chętnie udaje się na wypoczynek do Chorwaci i często jeżdżą tam całą rodziną samochodami. Dane statystyczne wskazują, że w roku pandemicznym przeszło milion Polaków udało się na urlop do Chorwacji. Ostatnio jednak pojawiają się głosy, że w Chorwacji turystów jest bardzo dużo a ceny powoli stają się coraz wyższe. Jeśli wiec ktoś wybiera się w tym kierunku i chce skorzystać z pośrednictwa biura podróży to powinien swój urlop zaplanować odpowiednio wcześnie i wtedy uda się uzyskać niższe ceny.

Jakim środkiem transportu najlepiej udać się do Chorwacji?

Jeszcze do niedawna najczęściej wybieranym środkiem transportu był samochód. Ostatnio jednak to się zmienia, bo linie lotnicze dostrzegły, że wielu rodaków pragnie podróżować w tym kierunku, dlatego pojawiają się liczne, korzystne cenowo połączenia. Podróż samolotem jest wygodna i w miarę szybka, bo trwa około 2 godziny.  Okazuje się, że do Chorwacji można będzie udać się także pociągiem. Już niedługo planowane jest uruchomienie bezpośredniego połączenia kolejowego do Chorwacji, gdzie będzie także możliwość zabrania ze sobą rowerów. Przy okazji opcja ta będzie tańsza od jazdy samochodem.

Chorwacja przyjmuje euro-co to oznacza dla turystów?

Wszystko wskazuje także na to, że od 1 stycznia 2023 roku Chorwacja przyjmie walutę euro. Turyści zastanawiają się więc, czy spowoduje to wzrost cen. Wzorem innych krajów, które przyjmowały w przeszłości euro należy spodziewać się wyrównania cen do góry. Dla turystów jednak taka zmiana będzie po prostu wygodna. Nie trzeba będzie już przeliczać walut wiec wszystko będzie prostsze.

Czy obecnie warto jechać do Chorwacji spontanicznie, bez rezerwacji?

Jeśli ktoś chce jechać w ciemno to powinien postawić na mniej komercyjne miasta w Chorwacji. Jeśli jednak ktoś liczy na niskie ceny i ciekawe atrakcje to jak najbardziej powinien wcześniej zaplanować swój urlop i dokonać rezerwacji.

Czy w Chorwacji można tanio i dobrze zjeść?

W Chorwacji w sezonie można zjeść świeże owoce morza, małże, ryby oraz krewetki. Powodzeniem cieszą się także świeże, lokalne warzywa i owoce. Osoby, które chcą spróbować najlepszej jakości regionalne produkty mogą wybrać się na miejscowy targ i tam zrobić zakupy. Oferta restauracyjna w Chorwacji jest dostosowana do gustów różnych grup klientów. Bez problemu można znaleźć bary z tanią i dobrą pizzą ale dostępne są także restauracje, które oferują oryginalne i wyszukane dania.

Rzuć też okiem na turystykę portalu www.coslychac.pl, gdzie oprócz fantastycznych miejsc na urlop, dowiesz się także wielu ciekawostek z innych dziedzin.

Chorwacja jest krajem niezwykle przyjaznym i słonecznym dlatego z całą pewnością warto się tam wybrać, zarówno z rodziną jak i w pojedynkę. Ilość atrakcji jest ogromna, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.