Hiszpańskie skarby. Costa de la Luz

Processed with VSCO with tk preset

Costa de la Luz to wyjątkowy skrawek wybrzeża, który może się okazać rewelacyjnym miejscem dla osób spragnionych relaksu nad morzem. Wczasy w tej części Hiszpanii to raj dla miłośników plażowania i sportów wodnych, jednak i inne osoby znajdą tu dla siebie coś ciekawego. Jakie atrakcje przyciągają tu gości?

Costa de la Luz, czyli Wybrzeże Światła, nie jest może tak znane jak Costa del Sol czy Costa Brava, ma jednak wielu zwolenników. Na jego terenie znajdują się dwie atrakcyjne dla turystów prowincje: Kadyks oraz Huelva, dzięki czemu każdy z nas może tu spędzić czas w ciekawy sposób. Costa de la Luz to przecież nie tylko plaże i zatoki, ale i miasta, które warto zwiedzić.


Jednym z najważniejszych punktów w programie wycieczki po tej części Hiszpanii jest Kadyks – najstarsze miasto w Hiszpanii. Spacer po jego terenie może się dla każdego z nas okazać rewelacyjną lekcją historii oraz szansą na nacieszenie widokiem pięknych budowli. Wielkie wrażenie robi Stare Miasto, zachwyt wzbudzaj też miejscowa katedra. Dla wielu osób głównym punktem w programie wycieczki po Kadyksie pozostają jednak ruiny Teatru Rzymskiego, do dziś robiące wrażenie swoimi rozmiarami.
Costa de la Luz to również tak ciekawe miasto, jakim jest Tarifa. To tu czekają najpiękniejsze plaże i najlepsze warunki do uprawiania sportów wodnych, zatem na terenie miasta nie brak hoteli i ośrodków wypoczynkowych. I tu jednak czeka piękna starówka oraz tak ważne zabytki, jak zamek Castillo de Guzmán el Bueno czy kościół Iglesia de San Mateo.
A co z tymi turystami, których najbardziej interesują przyrodnicze atrakcje? Dla nich nie lada gratką będzie Park Narodowy Doñana. To jedno z tych miejsc, które doczekały się wpisu na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, którym warto poświęcić swój czas. Park ten docenią przede wszystkim osoby zainteresowane ornitologią, które będą mogły podziwiać tu wiele ciekawych gatunków ptaków.

Słoneczna Hiszpania to kierunek, na który znane biura podróży postawiły już wiele lat temu. Turystyka ma się tu doskonale, a takie miejsca, jak Costa de la Luz, skutecznie przyciągają na jej teren turystów z całego świata.