Pojedźmy do term po zdrowie i relaks

Beautiful young woman enjoying relaxing massage procedure in spa salon

Pojedźmy do takich oto term po zdrowie i relaks:

1). Bukowina Tatrzańska – należy wiedzieć, że wody w Termach Bukovina wydobywane są z głębokości 2400 metrów ze zbocza Wysokiego Wierchu i zawierają aż 28 składników mineralnych, między innymi: potas, sód, potas, magnez, wapń, siarkę (taki skład doskonale wpływa na skórę, łagodzi stany zapalne). Woda w basenach, także zewnętrznych, ma temperaturę 30-38 stopni Celsjusza. A wszystko w otoczeniu Tatrzańskiego Parku Narodowego. Na narciarzy czekają pobliskie wyciągi oraz trasy narciarskie – także te przeznaczone dla rodzin z dziećmi. Możemy także wypożyczyć skuter śnieżny i przeżyć przygodę w górach.

2). Poznań – w samym centrum miasta są niezwykłe Termy Maltańskie (na brzegu Jeziora Maltańskiego), wielki obiekt rekreacyjny z aż 18 basenami, z których część wykorzystuje wody geotermalne. Kąpiele w nich są zalecane między innymi: przy chorobach stawów, nawracających infekcjach górnych dróg oddechowych oraz dla wzmocnienia odporności całego organizmu. Już 20-minutowa kąpiel, ale systematyczna, 2-3 razy w tygodniu, dodaje energii i poprawia kondycję. Możemy skorzystać z zajęć ruchowych w basenie pod okiem rehabilitanta.

3). Cieplice Śląskie-Zdrój – znajdują się w województwie dolnośląskim, u podnóża Karkonoszy, i stanowią część Jeleniej Góry. Nazwa tego miejsca jest związana z występującymi tu gorącymi źródłami, o których pisano już w XIII wieku, więc zapewne to jedno z najstarszych uzdrowisk w Polsce. Temperatura wody wydostającej się z głębi ziemi sięga 87 stopni Celsjusza, ale w basenach dochodzi do 36 stopni Celsjusza. Jest bogata w krzemionkę (pod tym względem cieplickie termy są na pierwszym miejscu w Europie). To sprawia, że kąpiel w termach działa rozgrzewająco, zapobiega tworzeniu się kamieni w nerkach, zwiększa mineralizację kości.

4). Białka Tatrzańska – Terma Bania, bo tak nazywają się tutejsze gorące źródła, mają wody termalne bogate w siarczki, krzemionkę, potas, magnez, wapń i żelazo. Taka kompozycja minerałów w wodzie sprawia, że kąpiele odstresowują, łagodzą bóle głowy, przyśpieszają powrót do zdrowia. W termach mnóstwo jest atrakcji również dla dzieci: karuzele, zjeżdżalnie, wodny plac zabaw. To doskonała rozrywka dla całej rodziny na ferie. Niezapomniane wrażenia i widoki: malownicza panorama Tatr widoczna z basenów termalnych na zewnątrz.